Cyfrowo Wykluczeni

Należy pamiętać, że z internetu korzystają wszyscy, którzy mają taką możliwość. Sprawia to iż do sieci logują się równocześnie ludzie używający różnego sprzętu i oprogramowania. Dostępna strona powinna wyświetlać się podobnie w Internet Explorer, Firefox, Google Chrome czy w jakiejkolwiek innej przeglądarce.

Niestety, większość stron wyświetla się w odmienny sposób w różnych przeglądarkach. Problem staje się poważniejszy gdy daną stronę próbujemy otworzyć w przeglądarce unixowej lub zainstalowanej w przenośnym urządzeniu w rodzaju smartphone czy PDA. Nagle okazuje się iż większość informacji, aktywnych treści w rodzaju pól combo jest niedostępna. Nie możemy zalogować się do naszego banku, portalu społecznościowego. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić poczty online.

Dostęp do globalnej sieci za pomocą wolnych połączeń modemowych nie jest rzadkim zjawiskiem. Niestety, projektanci i właściciele witryn internetowych w ogóle nie biorą tego pod uwagę. Obecnie pobieranie ogromnych objętościowo multimedialnych elementów stron przeciąga się w nieskończoność.