Apel w sprawie dostępności

27 września 2012

Strony internetowe powinny być dostępne dla każdego bez względu na niepełnosprawność, czy używane oprogramowanie. My wiemy to doskonale i tym bardziej cieszy nas fakt, że rząd w osobie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zwraca na to również uwagę.

Zachęcamy do zapoznania się z apelem, jaki na stronie Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych zamieścił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, a zarazem Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, pan Jarosław Duda.

Tekst podkreśla konieczność budowy stron zgodnie z wytycznymi WCAG 2.0, oraz bieżącego ich audytowania pod kątem dostępności i zgodności z tymi wytycznymi.

Pełna treść apelu dostępna pod tym odnośnikiem

Wierzymy, że kiedyś nadejdzie taki czas, że większość stron internetowych zostanie pozbawiona wszelkich barier w dziedzinie dostępności, jednak do osiągnięcia tego celu czeka nas jeszcze długa droga. Dlatego też zachęcamy wszystkich, szczególnie instytucje użyteczności publicznej do automatycznego, bezpłatnego testowania dostępności swoich witryn www za pomocą usługi Utilitia.