Do sprawdzenia dostępności strony wystarczy jedno kliknięcie

10 kwietnia 2019

Do dyspozycji użytkowników usługi Utilitia oddajemy nowe narzędzie, dzięki któremu sprawdzanie dostępności dowolnej strony internetowej stanie się jeszcze prostsze i wygodniejsze. Tym narzędziem jest wtyczka do przeglądarki Google Chrome.

Rozszerzenie dostępne jest zupełnie za darmo ze sklepu Chrome Web Store. Aby zainstalować dodatek, należy kliknąć w powyższy odnośnik i użyć przycisku „Dodaj do Chrome”, a następnie potwierdzić swoją decyzję przyciskiem „Dodaj rozszerzenie”.
Aby sprawdzać dostępność dowolnej, odwiedzanej przez nas strony, należy zalogować się swoimi danymi dostępowymi do usługi Utilitia. Po wykonaniu tej czynności, wystarczy już tylko skorzystać z przycisku „Sprawdź dostępność tej strony”, który znajdziemy na pasku rozszerzeń przeglądarki Chrome. Tak przygotowany raport razem z naszymi osobistymi uwagami oraz zrzutem ekranu, reprezentującym aktualny wygląd strony możemy w prosty sposób wysłać na dowolny adres poczty elektronicznej, np. do Właściciela problematycznego serwisu. Wszystko szybko, łatwo i skutecznie, przy użyciu najpopularniejszej obecnie przeglądarki internetowej.
Zachęcamy do testowania dodatku, oraz zgłaszania nam uwag, które pomogą w rozwoju jego kolejnych wersji.