Dostępność stron internetowych najpopularniejszych polskich banków

24 września 2012

Posiadanie konta w banku w obecnych czasach to już nie przywilej dla bogatych, a niekiedy po prostu życiowa konieczność. Każdy, rozsądnie gospodarujący swoimi finansami chce z pewnością, przed założeniem rachunku bankowego, zapoznać się z ofertą kilku instytucji, a następnie wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Czy jednak zawsze może to zrobić?

Strona internetowa banku jest jego wizytówką. Niestety, w czasie projektowania tych stron twórcy często zapominają o tym, że powinny być one dostępne dla wszystkich.

Za pomocą usługi Utilitia przeanalizowaliśmy 20 najpopularniejszych polskich banków. Okazuje się, że tylko 2 z nich osiągnęły wynik powyżej siedmiu punktów, na dziesięć możliwych, reszta zdecydowanie musi popracować nad swoimi witrynami internetowymi.

Raport został przedstawiony na spotkaniu Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni, które było poświęcone bankowości elektronicznej.

FDC jest platformą współpracy organizacji pozarządowych, administracji publicznej oraz firm komercyjnych, które działają w obszarze
włączenia cyfrowego osób niepełnosprawnych i innych grup zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem, dostępnym w zakładce Ranking