Dostępność stron to już konieczność

18 czerwca 2015

Przypominamy, że od 30 maja 2015R wszystkie strony instytucji realizujących zadania publiczne muszą być zgodne z wytycznymi WCAG 2.0. Wszystkim spóźnialskim chętnie pomożemy.

Po pierwsze, zachęcamy do korzystania z naszej automatycznej usługi, dzięki której możliwe jest sprawdzenie, czy dana strona spełnia część wytycznych, dotyczących tworzenia dostępnych stron internetowych.

Tym wszystkim, którzy wolą kontakt z żywym człowiekiem, polecamy z kolei naszą ofertę szkoleniową. Dzięki profesjonalnemu przeszkoleniu przez pracowników Utilitii zapewniają sobie Państwo pewność, że treści generowane przez redaktorów serwisu również będą dostępne, a zatem np. Struktura ich będzie poprawna i logiczna, a wszelkie nietekstowe treści opatrzone stosownym, alternatywnym opisem.

Poniżej prezentujemy krótki materiał filmowy z naszego ostatniego szkolenia, które odbyło się na zlecenie Centrum im. Ludwika Zamenhofa.
Cieszymy się, że mogliśmy właśnie w ten sposób urzeczywistnić intencje patrona tej instytucji, który tworząc język Esperanto również chciał, by dostęp do niego mieli wszyscy, by stał się uniwersalnym pomostem komunikacyjnym.