EchoVis na 16th International Conference on Computers Helping People with Special Needs

20 lipca 2018

W minionym tygodniu mieliśmy okazję zaprezentować projekt EchoVis bardzo szacownemu audytorium. Międzynarodowa konferencja poświęcona technologiom wspierającym osoby o specjalnych potrzebach (ang. International Conference on Computers Helping People with Special Needs), regularnie ściąga do Austriackiego Linz specjalistów i ekspertów z całego świata. Tym razem wśród nich znaleźli się również nasi koledzy – Michał Bujacz oraz Piotr Witek.

Podczas drugiego dnia konferencji odbywającej się na uniwersytecie w Linz, w trakcie modułu poświęconego technologiom rozpoznającym otoczenie dla osób z dysfunkcją wzroku (ang. Environmental Sensing Technologies for Visual Impairment), Piotr i Michał wystąpili z prezentacją pt. „EchoVis: Training Echolocation Using Binaural Recordings – Initial Benchmark Results”.

Na zdjęciu Piotr Witek w trakcie wystąpienia

Nasza prezentacja przyjęta została z bardzo dużym zainteresowaniem. Nie tylko sami prowadzący tę sesję – James Coughlan (Smith-Kettlewell Eye Research Institute, US) oraz Roberto Manduchi (UC Santa Cruz, US), ale również sami uczestnicy konferencji mieli wiele pytań dotyczących, zarówno sposobu przygotowania i przeprowadzenia badań, osób poddawanych badaniu, dźwięków binauralnych, jak i samych wniosków przytaczanych w trakcie wystąpienia. Generalnie nasz projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, i jeszcze długo po samym wystąpieniu, Michał i Piotr byli wielokrotnie pytani o jego szczegóły.

Dodatkową korzyścią wynikającą z udziału w 16 konferencji ICCHP, poza przywiezionymi przez Michała i Piotra certyfikatami, była możliwość publikacji naszego artykułu naukowego pt. „EchoVis: training echolocation using binaural recordings – initial benchmark results”, z którym zapoznać się można klikając ten odnośnik.

Certyfikat dla Piotra Witka
Certyfikat dla Michała Bujacza

Logo Funduszy Europejskich

Logo Unii Europejskiej

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój