Informaton, czyli polska skarbnica wiedzy o dostępności

12 września 2012

Wielu osobom wydaje się, że dostępność to z jednej strony tworzenie stron internetowych rodem z poprzedniej dekady, z drugiej zaś wiedza tajemna, tak skomplikowana, że niedostępna niemalże dla nikogo. Nic bardziej mylnego! O dostępności można i trzeba pisać zrozumiałym językiem, bo tylko wtedy znajdzie ona grono chętnych, by wdrażać ją w swoich serwisach www.

Z prawdziwą przyjemnością zachęcamy do lektury serwisu informaton, którego autorem jest polski ekspert w dziedzinie dostępności, Jacek Zadrożny, mający również swój udział w powstaniu usługi Utilitia.

Dostępna pod adresem http://www.informaton.pl strona, to wyczerpujące kompendium wiedzy na temat dostępności. Autor, bazując na dokumencie WCAG 2.0, przedstawia zawarte w nim informacje w sposób zrozumiały nawet dla osób, które nie posiadają typowo technicznej wiedzy. Dzięki temu, Informaton może przydać się także kadrze kierowniczej, w rozmowie z działem informatycznym choćby przy ustalaniu zmian, jakie mają zostać uwzględnione w nowej wersji serwisu danej instytucji.

Zachęcamy do lektury i do inplementacji wskazówek z Informatonu, a następnie do sprawdzenia ich w praktyce przy pomocy Usługi Utilitia!