Konkurs „Jaki film powinny obejrzeć osoby niewidome?”

14 października 2011

Masz swój ulubiony polski film, który zawsze wywołuje na Twojej twarzy uśmiech lub doprowadza Cię do łez? Film, który ciągle polecasz swoim znajomym, a nawet nieznajomym? Tym razem masz okazję sprawić, że „zobaczą” go osoby, które dotąd nie miały na to szansy.

Dzięki specjalnej technice narracyjnej zwanej audiodeskrypcją, osoby niewidome mogą w pełni uczestniczyć w projekcji filmowej. Oprócz oryginalnej ścieżki dźwiękowej, z ekranu do niewidomych odbiorców trafiają słowne komunikaty opisujące, co aktualnie dzieje się na ekranie. Jednak produkcji z audiodeskrypcją jest wciąż bardzo mało. Dlatego postanowiliśmy ufundować audiodeskrypcję do co najmniej dwóch kolejnych filmów.

Jakie filmy wybrać?

Wraz z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego ogłaszamy konkurs z nagrodami pt. „Jaki film powinny obejrzeć osoby niewidome?”. Filmy, które znajdą się w czołówce dwóch rankingów sporządzonych w ramach konkursu, opatrzymy audiodeskrypcją.

Zasady konkursu

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest poprawne wypełnienie ankiety, którą można znaleźć poniżej:

Głos oddać można tylko raz. Aby w konkursie opinia osób niewidomych była słyszalna na samym końcu formularza konkursowego zamieszczone zostało nieobowiązkowe pytanie, które pomoże stworzyć dwa osobne rankingi. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 2 tygodni od daty zakończenia konkursu (31 października) na naszej stronie oraz na witrynie fundacji, www.firr.org.pl.

 

Zwycięzcy (20 osób wylosowanych spośród wszystkich zgłoszeń) zostaną poinformowani o wygranej drogą elektroniczną.