Nowy validator! Dostępność bez JavaScriptu!

30 grudnia 2011

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy Państwu kolejny validator, który możemy dodać do naszej usługi. Dzięki następnemu analizatorowi nasz serwis może sprawdzać nowe obszary dostępności. Zachęcamy do testów i zgłaszania swoich uwag.

Dostępność bez JavaScriptu

WCAG poziom A
Test analizuje, jak bardzo dana strona internetowa różni się przy włączonej i wyłączonej obsłudze języka JavaScript. Witryny, o ile to możliwe, powinny być projektowane w taki sposób, aby ich funkcjonalność była identyczna zarówno z aktywną obsługą języka JavaScript w przeglądarce jak i bez niej.

Nadmiar JavaScriptu jest problematyczny dla użytkowników starszych przeglądarek, osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku korzystających z programów odczytu ekranu czy też właścicieli urządzeń mobilnych.

W części firm, ze względu na politykę bezpieczeństwa JavaScript jest automatycznie blokowany, co sprawia, iż ich pracownicy także mają utrudniony dostęp do stron internetowych, na których treści zostały osadzone za pomocą tego języka.

Zachęcamy do zapoznania się z odnośnikiem Opis działania wszystkich testów usługi Utilitia gdzie znajdą Państwo wyczerpujące informacje na temat pozostałych validatorów.