Szkolenie Dostępne strony internetowe w samorządach

8 grudnia 2011

7 Grudnia odbyło się w Krakowie szkolenie pt. „Dostępne strony internetowe w samorządach”. Składało się z trzech modułów: prawnego, technicznego i warsztatowego.

W szkoleniu udział wzięło dwudziestu samorządowców z południowej Polski. W pierwszej części szczegółowo omówiliśmy prawne aspekty dostępności stron internetowych. Przedstawiliśmy przepisy, które obowiązują już od pewnego czasu a także te, które wejdą w życie niebawem.

W drugiej, najbardziej obszernej części przybliżyliśmy uczestnikom zasady i wskazówki Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0). Demonstrowaliśmy przykłady niestosowania się do wytycznych konsorcjum W3C a także objaśnialiśmy jakie niesie to ze sobą skutki dla użytkowników internetu.

W ostatniej części prezentowaliśmy różne narzędzia do przeprowadzenia samodzielnej analizy dostępności stron internetowych a w tym także usługę Utilitia.pl.

Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony samorządów planujemy zorganizować w niedługim czasie kolejne szkolenia. Najbliższe odbędzie się 14 grudnia w Warszawie dla samorządów z Mazowsza.