Utilitia na konferencji Pełnosprawny student

23 października 2012

Konferencja Pełnosprawny student

Dziś, tj. 23 Października w Krakowie odbywa się kolejna, szósta już edycja konferencji Pełnosprawny student, organizowanej przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Utilitia również aktywnie włączyła się w przebieg tej konferencji, badając dostępność stron uczelni wyższych.

Odbywające się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich spotkanie poświęcone będzie między innymi dyskusji na temat konsekwencji zmiany Ustawy prawoo szkolnictwie wyższym oraz Ustawy o języku migowym po pierwszym roku ich obowiązywania.

Oprócz tego, konferencja to doskonałe miejsce spotkań i wymiany doświadczeń w zakresie uczestnictwa osób niepełnosprawnych w szkolnictwie wyższym.

Podobnie, jak i w minionym roku za pomocą usługi Utilitia przeanalizowaliśmy strony uczelni wyższych, badając ich dostępność. Nasze realizowane automatycznie testy wskazały serwisy, które w tym zakresie poprawiły się najbardziej. Szczególnie wyróżniły się następujące uczelnie:

  1. Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zwiększając swój wskaźnik dostępności o 2,8 pkt
  2. Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych zwiększając swój wskaźnik dostępności o 1,9 pkt
  3. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zwiększając swój wskaźnik dostępności o 1,6 pkt

Wymienione powyżej instytucje otrzymają specjalne bony, umożliwiające rozszerzone korzystanie z usługi Utilitia

Uczelniom szczerze gratulujemy zarówno poważnie podchodzących do tematu webmasterów, jak i zrozumienia, jak ważne w obecnych czasach jest tworzenie dostępnych stron www