Utilitia na PSV

16 listopada 2011

15 Listopada odbyła się w Krakowie V edycja konferencji „Pełno(s)prawny student” poświęcona zagadnieniom związanym z procesem kształcenia osób niepełnosprawnych na poziomie szkolnictwa wyższego.

Podczas konferencji prezentowano wiele innowacyjnych projektów, realizowanych w różnych uczelniach w kraju i na świecie. W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci sześćdziesięciu czterech polskich uczelni wyższych. Przedstawiciel Utilitii miał możliwość przybliżenia słuchaczom zagadnień związanych z dostępnością stron internetowych oraz problemów wynikających z nie stosowania się do jej zasad. Uczestnikom konferencji, szczególnie pełnomocnikom ds. osób niepełnosprawnych, mogliśmy zaprezentować serwis Utilitia, który jako niezwykle proste i wygodne narzędzie, umożliwia dokładne, obiektywne i precyzyjne wskazanie władzom uczelni ewentualne niedociągnięcia w dostępności stron internetowych.

Na stoisku Utilitii każdy z uczestników miał możliwość zapoznania się ze szczegółami działania serwisu a także samodzielnego przeprowadzenia analizy dowolnej strony internetowej.