Wygoda zakupów w sklepach internetowych

6 czerwca 2012

IAB opublikował raport omawiający problematykę dostępności Polskich sklepów internetowych. Wśród wniosków znajdujemy m.in.: „Większość problemów na stronach, z którymi spotykają się niepełnosprawni użytkownicy Internetu, wiąże się z nieświadomością projektantów, jak wiele mogą zrobić wprowadzając bardzo proste poprawki.”.

Na stronach IAB, czyli Związku Pracodawców Branży Internetowej czytamy:

W trosce o niepełnosprawnych, chorych i starszych Internautów eksperci zrzeszeni w „Grupie Roboczej E-commerce” działający w ramach związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska przygotowali  raport „ Wygoda zakupów w internecie”. Dokument  ten stanowi zbiór wskazówek dla projektantów stron internetowych,  a zebrane w nim informacje, mają za zadanie pokazać im jak niewielkie zmiany mogą mieć ogromny wpływ na to, czy nasza strona zostanie odczytana przez np. osobę niewidomą.  Wreszcie niepełnosprawni, którzy stanowią ponad 8% populacji Polski, doczekali się standardów, które w znacznym stopniu ułatwią im serfowanie w sieci.

Wedle wszelkich informacji, wspomniane na stronie IAB standardy, od lat istnieją na świecie. Także stary, stały i niezmienny problem stanowi nie brak, ale właśnie wdrażanie owych standardów. Niewiele mniejszym kłopotem jest kontrola, czy dany standard został odpowiednio zastosowany.

Mimo wszystko, raport Wygoda zakupów w sklepach internetowych, zawiera wiele cennych wskazówek i może wpłynąć na zwiększenie poziomu dostępności Polskich sklepów internetowych, więc warto jest się z nim zapoznać.

Pobierz raport Wygoda zakupów w sklepach internetowych.

Źródło: Notatka Informacyjna IAB