Testy User Experience

Usługa testowania dostępności cyfrowej (User Experience) stron internetowych i aplikacji mobilnych

Każdy audyt dostępności cyfrowej, oprócz części eksperckiej oraz automatycznej, powinien składać się również z testów przeprowadzanych przez osoby z różnego typu niepełnosprawnościami. Jednak nie każda firma czy organizacja oferująca audyty dostępności cyfrowej posiada odpowiednich pracowników, więc nie jest w stanie wykonać prawidłowych, wiarygodnych i pełnowartościowych badań.

Spółka Utilitia posiada obszerną bazę pracowników i współpracowników z różnego typu niepełnosprawnościami, którzy na zamówienie Klienta przeprowadzają testy dostępności. Aktualnie oferujemy dwa typy testów wykonywanych przez nasze zespoły:

  • Badanie Nienadzorowane – testerzy zdalnie wykonują zadania przewidziane scenariuszem testów, odnotowują swoje spostrzeżenia i uwagi, które następnie przekazywane są Klientowi;
  • Badanie Nadzorowane – odbywa się z udziałem Klienta lub jego przedstawiciela, który w jego trakcie przekazuje zadania testowe, może na bieżąco dopytywać o opinie oraz poszczególne działania wykonywane przez testera. Badanie odbywa się w trakcie spotkania online, gdzie Klient posiada udostępnione okno przeglądarki lub urządzenia mobilnego, i za pośrednictwem kamery może obserwować reakcje testera.

Na życzenie Klienta dobieramy odpowiednio liczny zespół testerów, spełniający konkretne wymagania projektu w zakresie rodzaju oraz stopnia niepełnosprawności. W skład standardowego zespołu wchodzą: osoba niewidoma, słabowidząca, oraz głucha. Po zgłoszeniu konkretnych potrzeb Klienta, do zespołu dołączyć mogą także osoby z innymi niepełnosprawnościami lub szczególnymi potrzebami innego typu. Testerzy mogą być również dobierani pod kątem systemów operacyjnych (zarówno komputerowych, jak i mobilnych), typów urządzeń, a także technologii asystujących z jakich korzystają na co dzień.

Z Testów User Experience w firmie Utilitia korzystają m.in.:

  • Indywidualni audytorzy, nieposiadający własnych zespołów testerów
  • Firmy audytorskie, nieposiadające własnych zespołów testerów
  • Fundacje, Stowarzyszenia i inne organizacje badające dostępność cyfrową, nieposiadające własnych zespołów testerów
  • Deweloperzy oraz twórcy serwisów i usług internetowych, chcący sprawdzić dostępność cyfrową swoich produktów pod kątem potrzeb osób z różnego typu niepełnosprawnościami
  • Podmioty chcące zweryfikować dostępność zamawianych usług sieciowych lub produktów cyfrowych pod kątem dostępności dla osób z różnego typu niepełnosprawnościami.

Zamawiając Testy User Experience w firmie Utilitia możecie Państwo mieć pewność, że organizowane przez Was badanie dostępności cyfrowej będzie w pełni profesjonalne i kompleksowe.

Zapytaj o wycenę