Szkolenia

Posiadamy wieloletnie doświadczenie szkoleniowe w dziedzinie szeroko rozumianej dostępności oraz zwiększania świadomości dotyczącej osób z niepełnosprawnościami. Program szkoleń dobierany jest indywidualnie, ze względu na specyficzne potrzeby klienta. Koszt szkoleń obliczany jest w zależności od miejsca przeprowadzenia szkolenia, liczby uczestników oraz liczby instruktorów prowadzących.

Szkolenia nasze kierujemy do:

  • Przedstawicieli administracji publicznej
  • Urzędników samorządowych
  • Koordynatorów dostępności
  • Pracowników Organizacji Pozarządowych
  • Pracowników sektora bankowego
  • Pracowników transportu publicznego
  • Twórców i administratorów stron internetowych
  • Pracowników działów IT
  • Pracowników szkół i uczelni wyższych
  • Pracowników branży turystycznej i gastronomicznej

Tematyka szkoleń

Dostępność cyfrowa stron internetowych, aplikacji mobilnych, dokumentów i multimediów elektronicznych

Polskie prawo gwarantuje dostępność cyfrową stron internetowych, aplikacji mobilnych, dokumentów i multimediów elektronicznych Jednostek Administracji Publicznej oraz podmiotów realizujących zadania publiczne, np. szkół, placówek kultury, czy organizacji pozarządowych. W związku z tym proponujemy udział w kursie, w trakcie którego dowiedzą się Państwo, co kryje się za tymi przepisami, kto im podlega, w jakim zakresie oraz jak je skutecznie wprowadzić w życie. Dzięki naszym szkoleniom uczestnicy dowiedzą się: czym jest dostępność informacji, kogo dotyka brak dostępności cyfrowej, jak tworzyć i zamawiać dostępne serwisy internetowe oraz aplikacje mobilne, a także jak skutecznie korzystać z narzędzi do samodzielnej kontroli dostępności cyfrowej stron internetowych i dokumentów elektronicznych. Przede wszystkim prezentujemy korzyści jakie płyną ze zwiększenia dostępności stron internetowych, aplikacji mobilnych, dokumentów i multimediów cyfrowych.

W zależności od potrzeb, nasze szkolenia realizujemy w formule stacjonarnej lub online, z wykorzystaniem dostępnych cyfrowo narzędzi, takich jak komunikatory Teams lub Zoom.

Przed każdym szkoleniem przeprowadzamy wywiad z Klientem, diagnozując jego potrzeby. W ten sposób indywidualnie dopasowujemy program, formę oraz czas trwania szkolenia, w zależności od potrzeb kładąc nacisk na kwestie prawne, praktyczną stronę tworzenia dostępnych dokumentów, czy też prawidłową implementację kryteriów sukcesu międzynarodowego standardu WCAG 2.1.

Jeśli jesteś pracownikiem administracji publicznej, zapoznaj się z ofertą Utilitia dla Administracji Publicznej.

Dostępność placówek edukacyjnych

Prezentujemy w jaki sposób technicznie oraz administracyjnie dostosować szkoły i uczelnie wyższe do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Prezentujemy dobre praktyki i skuteczne rozwiązania zebrane podczas wieloletniej współpracy z uczelniami wyższymi. Na szkoleniu przedstawimy skąd i jak pozyskuje się dotacje na dostosowanie placówek i systemu nauczania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dostępność branży turystycznej, transportowej i gastronomicznej

Wiele hoteli, dworców, lotnisk, restauracji i biur podróży nie zdaje sobie sprawy, jak dużą grupą potencjalnych klientów mogą być dla nich osoby z niepełnosprawnościami. Na szkoleniu prezentujemy w jaki sposób profesjonalnie obsłużyć klienta z różnego typu niepełnosprawnościami, jak się z nim komunikować oraz jak zwiększyć ogólną dostępność oferowanych usług.

Nasz program szkoleń został wypracowany przy międzynarodowej współpracy z partnerami europejskimi, co gwarantuje nie tylko bardzo wysoki standard, ale zapewnia również efekty szkolenia na poziomie oczekiwanym przez zagranicznych klientów z niepełnosprawnościami.

Zwiększanie świadomości dotyczącej niepełnosprawności

Osoby z niepełnosprawnościami mają takie same problemy jak my. Na szkoleniu uświadamiamy, jak funkcjonują osoby z niepełnosprawnościami pomimo swoich ograniczeń. Pokazujemy, dlaczego warto inwestować w ich potencjał i zdolności. To osoby, które kiedyś mogą być Twoimi klientami, pracownikami albo kolegami ze szkolnej ławki Twojego dziecka. Szkolenie skierowane jest zarówno do młodzieży uczącej się, jak i do wszystkich, którzy w swojej pracy spotykają osoby z niepełnosprawnościami.

Regulamin

W przypadku zainteresowania szkoleniami prosimy o kontakt z następującymi osobami:

Szkolenia z obszaru dostępności cyfrowej – Piotr Witek
e-mail: piotr.witek@utilitia.pl
tel. 663 000 032

Pozostałe szkolenia – Anna Rdest
e-mail: anna.rdest@utilitia.pl
tel. 663 883 335