Szkolenia Utilitii

Posiadamy wieloletnie doświadczenie szkoleniowe w dziedzinie szeroko rozumianej dostępności oraz zwiększania świadomości dotyczącej osób niepełnosprawnych. Program szkoleń dobierany jest indywidualnie, ze względu na specyficzne potrzeby klienta. Koszt szkoleń obliczany jest w zależności od miejsca przeprowadzenia szkolenia, liczby uczestników oraz liczby instruktorów prowadzących.

Szkolenia nasze kierujemy do:

  • Przedstawicieli administracji publicznej,
  • Urzędników samorządowych,
  • Twórców i administratorów stron internetowych,
  • Pracowników działów IT,
  • Szkół i uczelni wyższych,
  • Pracowników branży turystycznej i gastronomicznej;

Tematyka szkoleń

Dostępność stron internetowych i dokumentów elektronicznych

Obecne prawo zmierza do zagwarantowania dostępności stron internetowych i dokumentów elektronicznych urzędów publicznych. Dlatego oferujemy kurs, który tłumaczy co kryje się za nowymi przepisami i jak je skutecznie wdrożyć w życie. Dzięki naszym szkoleniom uczestnicy dowiedzą się: czym jest dostępność informacji, kogo dotyka brak dostępności, jak wdrażać i zamawiać dostępne serwisy internetowe oraz jak skutecznie używać narzędzi do samodzielnej kontroli dostępności stron internetowych oraz dokumentów. Przede wszystkim prezentujemy korzyści jakie płyną ze zwiększenia dostępności stron oraz dokumentów.

Jeśli jesteś pracownikiem administracji publicznej, zapoznaj się z ofertą Utilitia dla Administracji Publicznej.

Dostępność placówek edukacyjnych

Prezentujemy w jaki sposób technicznie oraz administracyjnie dostosować szkoły i uczelnie wyższe do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Prezentujemy dobre praktyki i skuteczne rozwiązania zebrane podczas wieloletniej współpracy z uczelniami wyższymi. Na szkoleniu przedstawimy skąd i jak pozyskuje się dotacje na dostosowanie placówek i systemu nauczania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dostępność branży turystycznej i gastronomicznej

Wiele hoteli, restauracji i biur podróży nie zdaje sobie sprawy, jak dużą grupą potencjalnych klientów mogą być dla nich osoby niepełnosprawne. Na szkoleniu prezentujemy w jaki sposób profesjonalnie obsłużyć takiego klienta oraz jak zwiększyć dostępność oferowanych usług. Nasz program został wypracowany dzięki międzynarodowej współpracy z partnerami europejskimi.

Zwiększanie świadomości dotyczącej niepełnosprawności

Osoby niepełnosprawne żyją wśród nas i mają takie same oczekiwania od życia i problemy jak my. Na szkoleniu uświadamiamy jak funkcjonują osoby niepełnosprawne, jak pomimo swoich ograniczeń radzą sobie, pracują i funkcjonują w społeczeństwie. Pokazujemy dlaczego warto inwestować w ich potencjał i zdolności. Przedstawiamy argumenty dlaczego warto inaczej myśleć o osobach niepełnosprawnych, bo być może kiedyś staną się klientami Twojej firmy, pracownikami, współpracownikami albo kolegami ze szkolnej ławki Twojego dziecka. Szkolenie skierowane jest zarówno do młodzieży uczącej się, jak i do wszystkich, którzy w swojej pracy spotykają osoby niepełnosprawne.

W przypadku zainteresowania szkoleniami prosimy o kontakt z p. Anną Żebrak pod nr telefonu 663 883 335 lub na adres poczty elektronicznej anna.zebrak@serwer1353629.home.pl.